רגעים קטנים של אושר: ראיון עם שחקן הקבוצה, אושר אבו

מאת: אדם שטיינר

אחד הדברים שקשה לפספס בתקופה האחרונה הוא השדרוג המשמעותי ביכולת שמציג מספר 5 שלנו, הבלם אושר אבו. כך שלמען האמת, הבחירה בו כמרואיין הבא שלנו הייתה קלה. את העונה הנוכחית הוא החל בנדנדה בין היציע לספסל, אך הבלם, בעונתו הראשונה בליגת העל, לא וויתר. המשיך לעבוד קשה. לתת מעצמו את הכל. המטרה: לקבל את ההזדמנות. המשימה: לקחת אותה בשתי ידיים.

כך לאט לאט החל להשתלב ב-11 של תורג׳מן, בחולייה שמורכבת משלושה בלמים, כשיחד איתו, החלו להגיע גם התוצאות. שוחחתי איתו השבוע כדי לשמוע ממנו איך הוא מסביר את התנופה האישית הזאת, השאיפות מהקבוצה ומעצמו, על הגעגועים לאצטדיון הפרדס, החברים מהקבוצה ולמרות גילו הצעיר (אוטוטו 27) גם על החיים שאחרי הכדורגל. בואו נתחיל.

אושר, אתה כבר עונה שנייה איתנו, אבל בכל זאת – ספר לנו כמה מילים על עצמך.

"עוד שבוע אני בן 27, נשוי טרי כשלושה חודשים לגל. לאחרונה גם עברנו לדירתנו בראשון לציון. הייתי 6 שנים בליגה הלאומית, זו השנה הראשונה שלי בליגת העל. אני בוגר מחלקת הנוער של מכבי תל אביב ושיחקתי בנבחרת הנוער."

אתה משתף את אשתך בחוויות מהכדורגל?

"אני משתף את אשתי בהכל. אני יכול להגיד לך שהיא מרימה אותי כשצריך וגם מורידה אותי מתי שצריך״.

אתה מתעסק במקצוע נוסף פרט לכדורגל?

"האמת שבדיוק אני ועומרי (גלזר), דור (גלילי), איילון (ירושלמי) ורוי (בייגל) מתחילים קורס של ארגון השחקנים. זה קורס שנוגע במספר נושאים כמו התנהלות פיננסית והחיים של אחרי הכדורגל״.

בשנתיים האחרונות עשינו עלייה של שתי ליגות, מליגה א' עד ליגת העל. מה סוד ההצלחה?

״אני אישית הייתי שותף לעליה אחת, אבל חושב שזה נבע בעיקר מחדר ההלבשה. מי שהיה איתנו בעונה שעברה יכול להגיד שזה היה משהו מאוד עוצמתי. אפילו כשהייתי בבית"ר תל אביב/רמלה, עם חברים שגדלתי איתם, זה לא היה ככה חזק ועוצמתי כמו בסקציה. זה היה משהו שבאמת קשה להסביר במילים. כל חדר הלבשה "נורמלי" היה בורח הביתה בסיום האימון, לעומת זאת אנחנו היינו כבר אחרי מקלחות ונשארים כולם ביחד לדבר עוד שעה״.

והעונה מה קורה בחדר ההלבשה?

״חדר ההלבשה הוא טוב. יש אווירה טובה, ועכשיו שיש גם תוצאות טובות אז האווירה עוד יותר טובה. הרבה חבר'ה טובים, באמת חדר הלבשה טוב. אבל מה שהיה בעונה שעברה היה משהו שלא נתקלתי בו מעולם״.

איך מערכת היחסים שלך באופן אישי עם עמיר תורג'מן וארז בלפר?

״מערכת היחסים שלי איתם היא טובה. בהתחלה לא כל כך שיחקתי עד החודש וחצי האחרונים למעט שני משחקים שנכנסתי כמחליף, כך שמן הסתם מערכת היחסים בהתחלה הייתה לא "וואו", אבל עכשיו היא בהחלט טובה״.

אם כבר דיברת על כך שבהתחלה לא ממש שיחקת ודווקא לאחרונה התחלת לקבל מקום של קבע ב-11, מה לדעתך הסיבה שכעת אתה משחק?

"אני לא באמת יודע מה הסיבה, יש מאמן שהוא הקובע. תראה, זה ישמע מעט קלישאתי, אבל גם כאשר לא שיחקתי עבדתי קשה. בכל אימון נתתי מעצמי הרבה. תמיד כשלא משחקים יש פרצופים וזה לא משהו שאפשר להעלים, אבל בכל זאת, תמיד עבדתי קשה והאמנתי שאקבל את ההזדמנות שלי וכשזו תגיע – אני אתן 200 אחוז בשבילה, וגם אם זה לא יספיק אני לפחות אהיה שלם עם עצמי שנתתי את כל מה שיש לי".

והנה היא הגיעה.

אני באמת מאוד שמח שהגיעה ההזדמנות שלי. עבדתי מאוד קשה כדי להגיע למצב שבו אני נמצא כיום, והוכחתי את עצמי ב- 5-6 משחקים שבהם שיחקתי ובכלל, גם הקבוצה נראית טוב לאחרונה״.

אנחנו בינואר. חלון ההעברות נפתח. האם לדעתך הקבוצה צריכה חיזוק?

״אני בטוח שהקבוצה צריכה עוד להתחזק. לשאלה איפה להתחזק ועם מי, יש מאמן שיעשה את החישובים שלו. אני סומך מאוד על הצוות שיביא את השחקנים שיעזרו לנו להישאר בליגה״.

האם היית מעדיף לשחק באצטדיון בנס ציונה או שטוב לך במושבה?

"חד משמעית – הייתי מעדיף לשחק באצטדיון שלנו בנס ציונה. בעונה שעברה, במהלך כל משחקי הבית בפלייאוף, הגיעו כ-2500 אוהדים, לפעמים גם 3000 צופים. אי אפשר להסביר את העוצמה של האצטדיון. כל כך אינטימי וביתי. היינו מגיעים ויודעים ששם אנחנו בוודאות לא נפסיד. אם לא נצחון אז מינימום תיקו. אבל אין סיכוי להפסיד. ובפלייאוף, יחד עם כל הקהל, באמת לא הפסדנו אפילו משחק אחד. בנס ציונה יש אצטדיון מדהים. תשאל אפילו את השחקנים שמתאמנים שם. דשא בין הטובים בארץ״.

איך הייתה התחושה להבקיע את שער השיוויון בגביע נגד מכבי חיפה מול סמי עופר כמעט מלא?

"וואו. זה היה בסך הכל משחק שני שלי בהרכב. נגד מכבי חיפה, קבוצת ההתקפה הטובה בארץ. לא נתנו לנו כמעט סיכוי. ירדנו למחצית בפיגור של 0:1 ממש אחרי שספגנו את הגול. עלינו למחצית השניה בידיעה שאין לנו מה להפסיד.

מכבי חיפה הגדולה ביתרון על סקציה נס ציונה הקטנה.

בדיוק, מה יכול להיות? בואו ננסה לעשות משהו. ואז היה לנו מצב נייח, עליתי למעלה ופתאום גול, אנחנו בשוויון 1:1. לפתע כל האצטדיון בשקט. עם כל האמונה, התקשנו להאמין שבאמת עשינו את זה. ופתאום שקט צורם כזה. משהו הזוי. כיף ברמות. חבל, חבל שבסוף הפסדנו״.

מה באמת קרה במהלך ההארכה?

"אני חושב שפשוט כבר נפלנו מהרגליים. האמנו שאנחנו יכולים לעבור. גם בהארכה נתנו מעצמנו הכל, אבל לצערי זה לא הספיק״.

סטופ. בוא נשחק פינג-פונג. מי השחקן בעולם שהוא מודל לחיקוי עבורך?

״אני חושב שטיאגו סילבה״.

קבוצה בעולם שאתה אוהד?

״ריאל מדריד״

שאיפות להמשך הקריירה?

״כמובן שהשאיפות הן להמשיך להתקדם כמה שיותר גבוה. תמיד להציב מטרות כמה שיותר גבוהות ולהגיע אליהן כמה שיותר קרוב. מאוד כיף לי בנס ציונה, אני מאוד שמח בקבוצה. אבל מה יהיה הלאה רק אלוהים יודע״.

חולם לחזור לשחק בקבוצת נעוריך, מכבי תל אביב?

״ זה מקום שגדלתי בו מגיל 10-11. ברור שיהיה חלום לחזור לשחק בקבוצה בה גדלתי שהיא גם הקבוצה הכי טובה בארץ, עובדתית״.

מי החבר הכי טוב שלך בקבוצה?

"יש כמה חברים טובים. בגדול אפשר להגיד שזלמן (מתן זלמנוביץ׳), הוא אפילו בא למסיבת רווקים שלי בחו"ל. אבל יש גם את בדש (גיא) ואת גלילי (דור) ואיילון (ירושלמי) ויש עוד כמה״.

בוא נמשיך בראיון. אני נכנסתי למערכת לפני כשנתיים כשעוד הייתה קבוצה אלמונית. כיום הפכתי להיות אחד האוהדים השרופים של הקבוצה. מה סוד הקסם במועדון שגורם לחיבור כל כך עצום?

״אנחנו קבוצה מאוד-מאוד סימפטית. אין אצלנו אגו. אנחנו לא קבוצה עם המון קהל, אבל יש משהו מאוד מיוחד במועדון, משהו שקשה מאוד להסביר אותו. כשחקן שמשחק במועדון הזה אני מקבל שקט אדיר מההנהלה. נותנים לנו ולעמיר לעבוד״.

אתה משחק לרוב עם שחקני הגנה שלא מדברים את השפה. כיצד יוצרים תיאום טוב ביניכם?

"יש תיאום טוב. גם מחוץ למגרש אנחנו חברים טובים, אני, דריס, דוטארי ואטו. האמת היא שאני חבר של כולם. תמיד יש מה לשפר, את הכימיה, את החיבור, את התקשורת. אלו דברים שתמיד אפשר לשפר, אי אפשר להיות בזה מושלם״.

בוא נדבר קצת על הקהל. השנה בניגוד לעונה שעברה המספרים הם הרבה יותר נמוכים. מה הסיבה לכך?

״אי אפשר להאשים את האוהדים. ימי שבת ולפעמים ימי ראשון ושני אלו ימים שמאוד קשה לצאת מהעיר. לא מדובר על נסיעה של דקה או שתיים. זה מאוד מבאס אותנו שאין הרבה אוהדים. כששמעתי שלא נארח באצטדיון בנס ציונה מאוד התאכזבתי. אני חושב שהיינו צריכים לעשות הכל על מנת שכן נארח שם, ואז אני בטוח שהקהל היה מגיע בהמוניו. המצב הוא שאנחנו מארחים במושבה ואני מקווה שנצליח לעשות רצף יפה של משחקים וככה יגיעו יותר אוהדים ויתחברו יותר לקבוצה. דרך התוצאות״.

מה הסיכוי שנישאר העונה בליגה?

"סיכוי גבוה. אני חושב שיש קבוצה טובה. חיזוק נקודתי בינואר מהצוות עליו אני סומך שיביא מה שצריך ואני בטוח שנישאר בליגה. אני מאוד מאמין בקבוצה הזאת. יש שחקנים טובים ואפס אגו. כולם עובדים, כולם משקיעים, כולם עושים הגנה, כולם עושים התקפה. אני מאמין גדול בקבוצה הזאת״.

רגע לפני סיום, התייחסותך למשחק הקרוב ביום ראשון נגד הפועל כפר סבא?

"אנחנו צריכים לבוא במוכנות ודריכות שיא. משחק מאוד חשוב להמשך הדרך. אני בטוח שנוציא תוצאה טובה. המשכיות זו מילת המפתח"

ולסיום, מסר שלך לאוהדים?

"אנחנו צריכים אותם מאוד. קשה להסביר כמה הקהל דוחף ונותן ועוזר. הוא מרים אותך במצבים לא טובים, ובמצבים טובים הוא דוחף אותך אפילו עוד יותר. מאוד חשוב שיגיעו ויעודדו ויתנו הכל בשבילנו, כמו שאנחנו נותנים הכל בשבילם. מקווה מאוד שהם יגיעו, זה חשוב לנו״.

״המשיכות זו מילת המפתח״ אושר אבו
המשחק הקרוב

עקבו אחרינו בפייסבוק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן